• ben marketing

איך מזהים הזדמנויות להשקעה בנדל"ן

פוסט זה מוקדש לכל מי שמחפשים את אפיק ההשקעה המושלם עבורו - זה שלא "יתקע" את כספי ההשקעה למשך שנים ארוכות (בהשקעות לא נזילות), שיבטיח תשואה גבוהה אבל נטולת סיכון, ושיאפשר לכם להשקיע ולהרוויח גם בסכומים קטנים...


השקעות נדל"ן בסכומים קטנים

בואו לזהות הזדמנויות נדל"ן בהשקעות קטנות

חשוב לדעת, כי שוק הנדל"ן, בהתאמות מתבקשות, הוא בדיוק השוק שמציע את ההשקעה המושלמת עבורכם. אמנם, השקעה בנדל"ן היא ההיפך מהשקעה נזילה, והוצאות על נכס מניב עשויות לנגוס בתשואה באופן משמעותי - אבל חשוב לדעת, כי תשואה ממוצעת של מעל 16% בהשקעות נדל"ן, בדרך כלל על פני 2-5 שנים למשקיע (מתוך נתוני ההשקעות המשותפות של WIT) הן הרבה מעבר למה שמרוויח בעל נכס נדל"ני מניב מהשכרת הנכס, תוך השקעה לא גבוהה וללא צורך במימון יקר לסכום ההשקעה.

אם אתם מחפשים השקעה בנדל"ן, דעו כי התשואה (שהיא היחס בין ההכנסה השנתית מהנכס לעלותו) עשויה להיות אפסית (למשל: בהשקעה בנכס שמרביתה ממומנת בהלוואה יקרה, כאשר עלות הניהול והתחזוקה שלו גבוהה, ואם אין באפשרותכם לדאוג להשכרה שוטפת שלו, לדוגמא אם הוא ממוקם באזורי ביקוש נמוך), והיא גם עשויה להיות גבוהה, עם רווחים שעוקפים בהרבה את התשואות הממוצעות השכרת נכס מניהול תיק השקעות או מכל אפיק השקעות אחר. ההבדל טמון באיתור נכסים מוצלחים להשקעה - והנה המדריך השלם, לבחירת הנכס הבא שלכם כמשקיעים בנדל"ן

לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן

כשאתם רוכשים נכס נדל"ן להשקעה, חשב שתיקחו בחשבון שתצטרכו לתחזק אותו לאורך שנות הבעלות שלכם עליו. אם זה לפני החלפת שוכרים או אופן שוטף - אתם, או מי מטעמכם, יתבקשו לגשת אל הנכס ולנהל אותו באופן אקטיבי. בנוסף, גם בתקופות של "שקט יחסי", כאשר הנכס מושכר - כדאי לבקר בו רק על מנת לבדוק שהשוכרים שומרים על הנכס שלכם כראוי. אם כן, כשאתם בוחרים את מיקום הנכס שאתם משקיעים בו, קחו בחשבון זמינות שלכם (או של מי מטעמכם) לתחזוקה שוטפת או תשלום לחברת ניהול שתתחזק אותו במקומכם.מימון הנכס
אם אתם חושבים להשקיע בנכס בישראל, תוכלו לרכוש היום דירה באשדוד עבור יותר ממיליון שקלים - ואולם דירת שלושה חדרים בתל אביב, תעלה יותר משני מיליוני שקלים. אם ההון העצמי שלכם להשקעה לא מאפשר לכם רכישת נכס במיקומי ביקוש גבוה (המביאים לתשואות גבוהות) - חשוב שתבדקו כמה ינגוס המימון שלכם בתשואה. ייתכן, כי לאורך זמן ההשקעה תהיה משתלמת. הסיכון בהשקעה בנכסים באזורי ביקוש נמוך ובעלויות מופחתות, הוא הקושי להשכיר את הנכס. בנוסף, כשעלות הרכישה כפולה באזורי ביקוש גבוה אולם דמי השכירות משולשים - התשואה, בשורה התחתונה, שווה לא פעם את המאמץ למימון עסקאות יקרות יותר.

תכניות ופיתוח עתידי


בישראל, מדברים על בועת נדל"ן ואינספור אנשי השקעות מנסים לחזות את התפוצצותה - אבל האמת היא, שמאז קום המדינה וכמעט באופן רצוף, מחירי הדיור עולים כאן ובמיוחד בתל אביב. זו הסיבה שכמעט כל השקעה בנדל"ן לפחות שומרת על ערכה, אם לא מספקת עלייה משמעותית בשווי העיסקה רק מעצם העליות הכלל ארציות במחירי הנדל"ן. אם תרצו להגדיל את עליית ערך הנכס- חפשו מיקומים שהם לפני פיתוח מאסיבי, כמו שכונות לפני תכניות פינו בינוי או התחדשות עירונית, שכונות במרחקים אטרקטיביים מתחנות תחבורה ציבורית בגוש דן או ממוסדות לימוד המתוכננים לקום בעתיד, וכדומה. פיתוח מקומי משפיע באופן דרמטי על עליית מחירי הנכסים באזור - ואתם עשויים למצוא את עצמכם מחזיקים בנכס שמכפיל את מחירו בתוך מספר שנים.

השקעות משותפות


לא כל מי שמשקיע בנדל"ן, נדרש "לעשות שיעורי בית" וללמוד את כלל תכניות הפיתוח המקומיות והאזוריות טרם כל השקעה. גם לא כל משקיע בנדל"ן נדרש לממן השקעות של מיליוני שקלים לאורך שנים רבות - יש שיטה פשוטה יותר, המבטיחה תשואה גבוהה בתוך זמן לא ארוך, בהשקעה שתוכלו לממן ללא הלוואות. זה נקרא השקעות משותפות, לכל פרויקט נפתחת חברה ייעודית כאשר כל משקיע נרשם כבעל מניות בחברה ביחס ישר לגובה ההשקעה שלו.

השקעות משותפות מאפשרות למשקיע אחד להשקיע סכומים קטנים יחסית - אבל סך ההשקעה המתקבל מכלל המשקיעים מאפשר להשקיע בנכסים אקסקלוסיביים, יקרים, ומניבים במיוחד.

זוהי שיטת ההשקעות של חברת WIT (We Invest Together), העוסקת מזה שני עשורים בפרויקטי ייזום ופיתוח בשיטת ההשקעה המשותפת בארץ ונחשבת כמובילת השיטה ומאחוריה כבר עשרה פרויקטים שהסתיימו בהצלחה.

רוצים ללמוד על ההשקעה המשותפת הבאה ואולי להפוך להיות שותפים שלנו? פנו אלינו כעת, ונשמח להציע לכם הצעות אטרקטיביות במודלים שונים, להשקעה בנדל"ן, בסכומים של החל מ - 100,000 ש"ח בלבד!

צרו קשר

דוא"ל: info@wit.co.il

טל': 03-373-0686 

רח' בן יהודה 1, תל אביב

השקעות נדל"ן בישראל | WIT

© כל הזכויות שמורות ל WIT